Фитоцентр Евгения Товстухи
главная страница
медиа
статьи
Статья "К травнику - за помощью. За здоровьем - к растениям "," Семья и дом ", 2010
Медиа
Статья "К травнику - за помощью. За здоровьем - к растениям "," Семья и дом ", 2010

Фітотерапевт Євген ТовстухаПонад 50 років Євген Товстуха вивчає, розтлумачує, відроджує українську народну медицину, завдяки якій ставить на ноги, здавалося б, приречених людей. Коли медики розводять руками, хворі поспішають до містечка Яготина, що на Київщині, де живе й працює 78-річний Євген Товстуха. «До нас звертаються переважно ті пацієнти, від яких офіційна медицина вже відмовилася і які пройшли обстеження та лікування від дільничної лікарні до профільного науково-дослідного інституту, – каже Євген Товстуха, пращури якого впродовж 350 чи навіть 400 років мали справу з фітотерапією! І додає: – У фітотерапії нема недуг, які вона не лікувала б. Це – універсальна лікарська справа. Лікарі помилково думають, що фітотерапія – це щось додаткове. Треба її знати, як знати і те, що в лікарських рослинах є свої закони майже для кожної недуги».

 

Лікар, науковець Євген Товстуха, а в народі – травник і цілитель, уперше у світовій практиці відкрив амбулаторію, де лікують засобами фітотерапії. Українському «лікареві-селянину», як він себе називає, вдалося здійснити немислиме – об’єднати офіційну медицину з тисячолітніми знаннями народних методів лікування.

 

Науковець знає, що каже, адже саме завдяки цілющим травам далекого 1934 року вдалося вижити і йому, новонародженому, і його матері. «Того дня бригадир погнав мою матір на поле докопувати буряки, – повідує історію свого життя пан Євген, уродженець села Макіївки Чернігівської області. – Там, просто на сирій землі, селянки прийняли у неї пологи. Це було 20 вересня 1934 року. Оскільки температура надворі була низькою, ми з матір’ю вельми занедужали. Місцевий фельдшер сказав: «Та вони не виживуть!» Тим часом селянки заповзялися нас лікувати: стали готувати материнку, калган, листки берези, цикорій…».

 

Звичайні трави мають чудодійну силу

 

У своїй найновішій книжці «Чари зела чудодійного» Євген Товстуха повідує про велику кількість лікарських рослин, які ростуть біля наших осель та садиб. Ми мало знаємо, що вони лікують і є профілактичними від численних недуг. «Я завжди вірив, що немає таких хвороб, яким природа не могла б дати гідну відсіч. Недарма ж Господь розсипав довкола стільки цілющих рослин», – коментує травник.

 

Приміром, КРОПИВА ДВОДОМНА поширена по всій Україні. Препарати з її висушеного листя застосовують як кровоспинний, сечогінний та в’яжучий засіб. А також як добрий стимулятор секреторної діяльності шлунка при зниженій та нульовій кислотності шлункового соку, гепатитах, гепатохолецеститах, панкреатитах та цукровому діабеті, запальних процесах у нирках, сечовому міхурі, при захворюваннях простати, нефролітіазі.

 

Настій: 1 ст. ложку сировини залити 1 скл. окропу, настоювати 30 хв. Пити по 50 мл тричі на добу за 30 хв до їди.

 

Листки ПОДОРОЖНИКА ВЕЛИКОГО, які збирають під час цвітіння, теж використовують для лікувальних потреб. Препарати цієї рослини вельми популярні в українській народній медицині й застосовуються для лікування запальних недуг дихальних шляхів, ротової порожнини, печінки, нирок; зупинки маткових, шлункових та гемороїдальних кровотеч; поліпшують холестериновий обмін, сприяють загоюванню свіжих та застарілих ран.

 

Настій: 1 ст. ложку сировини залити 1 скл. окропу, настоювати 2 год. Вживати по 50–100 мл тричі на добу за 30 хв до їди.

 

Не менш цілющою є й КУЛЬБАБА ЛІКАРСЬКА, яка росте на пасовиськах, луках, у парках та на городах. Для використання заготовляють корені кульбаби лікарської, які викопують навесні або (краще) пізно восени. Листки заготовляють навесні.

 

Препарати кульбаби лікарської стимулюють жовчотворну функцію, застосовуються для лікування недуг печінки та жовчного міхура, цукрового діабету, обмінних поліартритів, діатезів, екзем, псоріазу; при закрепах та для лікування запальних недуг підшлункової залози; при загальному атеросклерозі, церебросклерозі та кардіосклерозах; ефективні як корені, так і листки для поліпшення лактації в породіль.

 

Відвар: 1 ст. ложку коренів кульбаби лікарської залити 1 скл. води (200 мл), кип’ятити 10 хв, настоювати 2 год. Пити по 50–100 мл тричі на добу за 30 хв до їди.

 

Добре відомо й те, що для медичного застосування збирають бруньки, сік та молоді листки БЕРЕЗИ БОРОДАВЧАСТОЇ. Бруньки заготовляють у березні – на початку квітня, сушать. Листки – у травні, коли вони ще молоді та ніжці, сік – у березні. Усе ці березові «медикаменти» широко застосовують для лікування запальних недуг верхніх дихальних шляхів, при артеріосклерозі, недугах сечостатевої системи, виразки шлунка та недузі дванадцятипалої кишки; серцевих набряках, подагрі, гноячкових захворюваннях шкіри, септичних станах, кишкових кольках, скрофульозі, поліартритах, жовчнокам’яній та нирковокам’яній недугах.

 

Настій: 1 ст. ложку листків залити 1 скл. окропу, настоювати 1 год. Пити по 50–100 мл тричі на добу.

 

Відвар: 1 ст. ложку бруньок залити 1 скл. води (200 мл), кип’ятити на малому вогні 10 хв, настоювати 4 год. Вживати по 50 мл тричі на добу за 30 хв до їди.

 

А хто не знає ні з чим незрівнянного аромату М’ЯТИ ПЕРЦЕВОЇ! Для медичного використання збирають листки та верхівкові стебла цієї рослини перед цвітінням. Її сушать у теплих приміщеннях, які добре провітрюються. Сировину зберігають у щільній паперовій тарі.

 

Препарати м’яти перцевої застосовують при атонії кишківника, кишкових та шлункових кольках, нудоті та блювоті, безсонні, невротичних станах; стенокардії, поліартритах, остеохондроз, захворюваннях печінки та підшлункової залози; для промивання ран, обробки пролежнів, при фурункулах та дерматитах.

 

Настій: 1 ст. ложку сировини залити 1 скл. окропу, настоювати 10 хв. Пити по 100 мл тричі на добу за 30 хв до їди.

 

КУКУРУДЗА ЗВИЧАЙНА – теж лікувальна. Для оздоровлення використовують приймочки і стовпчики цієї рослини та кукурудзяну олію. Стовпчики з приймочками збирають тоді, коли достигають качани. Перевагу надають золотаво-жовтим чи червонуватим стовпчикам з приймочками. Сировину добре висушують використовують для лікування запальних недуг печінки та підшлункової залози, при серцевих та ниркових набряках, маткових кровотечах, недугах сечостатевої системи, цукровому діабеті, алергічних станах, діатезах, екземах, тромбоцитопеніях.

 

Відвар: 1 ст. ложку сировини залити 1 скл. води (200 мл), кип’ятити на малому вогні 10 хв, настоювати 30 хв. Пити по 1 ст. ложці тричі на добу через 2 год після їди.

 

ЗИМОВІ ЛІКИ

 

Ці препарати за методою Євгена Товстухи якнайліпше налаштують організм на зимовий лад

 

РЕЦЕПТ № 1. «СПИРТОВА КОМПОЗИЦІЯ»

 

1. Трави енотери дворічної – 5 г.

2. Трави люцерни серпоподібної – 10 г.

3. Трави самосилу гацового – 3 г.

4. Трави сідача коноплевого – 10 г.

5. Трави яглиці звичайної – 7 г.

6. Спирту (40%) – до 1,5 л.

 

Усі рослини залити спиртом названої концентрації, настоювати 15–20 діб, струшувати кілька разів на добу, фільтрувати.

 

Пити настоянку по 1–3 ст. ложки, розбавивши у 1 ст. ложці води, 3–4 рази на добу за 30 хв до їди.

 

РЕЦЕПТ № 2. НАСТІЙ

 

1. Трави енотери дворічної – 10 г.

2. Трави люцерни серпоподібної – 7 г.

3. Трави самосилу гацового – 3 г.

4. Трави сідача коноплевого – 5 г.

5. Трави яглиці звичайної – 5 г.

6. Окропу – до 1,5 л.

 

Приготування.

 

Усі рослини залити 1,5 л окропу, настоювати 4 год. Вживати по 50–100 мл 3–4 рази на добу за 30 хв до їди.

 

Показання: запальні захворювання печінки та підшлункової залози, цукровий діабет, закрепи, антацидні, гіпацидні та атрофічні гастрити, запальні захворювання верхніх дихальних шляхів, недуги щитоподібної залози; при нефрон- та холелітіазах; капіляротоксикозах. Термін лікування – індивідуальний.

 

Доцільно чергувати по тижнях спиртові композиції та настої.

 

Жанна КУЯВА

Джерело: http://www.simya.com.ua/articles/14/52435/0/5/

Статьи

Около 30 лет тому назад я познакомился со скромным, но чрезвычайно эрудированным врачем из провинции. Он пришел ко мне с просьбой помочь открыть авторский фитоцентр в Яготине Киевской области. Впервые я встретился с человеком, который применил фитотерапию в практической медицине. Я согласился быть научным консультантом фитоцентра и способствовал его официальному открытию.

Констатирую, что на сегодня Евгений Степанович Товстуха имеет огромный научный и практический опыт лечения больных, а технология выращивания растений и изготовление из них лекарственных средств-это огромное приобретение украинской фитотерапии. Фитоцентр Товстухи является фактически украинским научно-исследовательским институтом по фитотерапии.*

Чекман Иван Сергеевич , Член-корреспондент НАН Украины и НАМНУ, Заслуженный деятель науки, лауреат Государственной премии, доктор медицинских наук, профессор.

Евгений Товстуха из категории универсально одаренных людей. Прежде всего он творец, так как издал 5 сборников поэзии, написал 3 романа и 4 книги рассказов, как художник создал самобытную коллекцию картин. Но самым видимым достижением этого диво — человека является его фитотерапия.

Раскрывая любую из его монографий (а написал он их более двух десятков!), мгновенно погружаешься в мир предельно научный, но постепенно, неспешно автор ведет тебя таинственными дорогами бытия к давнему и глубинному миру народных традиций. Знания, которые несут его книги, уже целебные, впрочем, если почерпнуть хоть горсть из сотен и тысяч травяных рецептов, которые щедро предлагает врач Товстуха, то любой из трезвомыслящих сограждан зарядит свое тело и душу на здоровье. В теперешние грешные времена правдивых целителей от Бога почти не осталось, но мы живем на одной земле и в одночасье с уникальным явлением, имя которого — Евгений Товстуха!*

Наталья Сумская и Анатолий Хостикоев , Чета народных артистов Украины, лауреатов государственной премии им. Т.Г.Шевченко.

Когда нация, казалось бы, входит во мглу угасания, по не изученным и еще не познанным законам Космоса, Народ включает некие особенные резервы — и тогда являются миру Личности, благодаря которым начинается Возрождение этноса. Вспомним Григория Сковороду, Тараса Шевченко, Николая Гоголя. А перед этим сошлемся на француза Боплана, который с удивлением и восхищением утверждал, что все украинцы — «характерники» (чародеи).

Именно к этому крылу чародеев - будителей национального самосознания принадлежит и мой давний побратим Евгений Степанович Товстуха.

Он не только врач — он безгранично талантливый народовед, который лечит не только тело, а и Душу Человека, как говорили древние протославяне «врачует дух».

Евгений Товстуха энциклопедически посвящен в таинство царства растений, которое он всю свою жизнь изучает, подбирает и, главное, выращивает и заговаривает их людям на добро и здоровье. Знания его — высшего порядка, поскольку они освящены бессмертником народной песни, фольклора, обычаев и Правды, всеми цветами радуги, которые он чувствует не только взглядом, а и взвешивает и прикасается как художник.

Это благородное единение травы, слова (ибо Евгений Степанович еще и поэт!), глубинных слоев этноса, психологии индивидуума и тонкое чувство горних сфер придает его добротворческой деятельности той особой энергетики, которая преодолевает барьеры, недосягаемые нынешней официальной медициной.

Вот так Евгений Товстуха трудится на здоровье Украинской нации и всех добрых людей на земле, а это дается тем редчайшим личностям, которых Природа благословляет на бессмертие.*

Борис Олейник , Академик, поэт, Герой Украины.

В начале девяностых, еще во времена работы в институте им. Л.И.Медведя на должности главврача клиники и заведующего отделения диетологии и клинических исследований, я изучал и давал разрешение на производство и распространение в аптечной сети Украины фиточаев; ЛОН – лечебно-оздоровительный; набор (теперь НОН №1-12, новейший оздоровительный набор) по рецептам врача Товстухи.

Кроме того, я проводил клинические исследования в условиях клиники лечебно-оздоровительных бальзамов Евгения Товстухи, которые содержат лекарственные растения. Все пациенты, которым было предложено пройти экспериментальный курс лечения в стационаре по сравнению с контрольной группой (те, кто лечился общепринятыми препаратами), показали высокую динамику выздоровления, ни одного случая осложнений не наблюдалось. Показатели лабораторных исследований – общие анализы крови и мочи свидетельствовали о положительной роли применения бальзамов при лечении больных язвенной болезнью желудка, хронического заболевания печени и желчного пузыря.*

Карпенко Петр Александрович , Доктор медицинских наук, профессор КНТЭУ (Киевский Национальный торгово-экономический университет, кафедра технологий).

Товстуха — это бренд украинской фитотерапии, который на мировой арене стоит в одном ряду с такими как китайская и тибетская медицины. Его научные достижения уровня наднационального, его знания дают каждому возможность почувствовать как универсальную силу природы, так и целебную энергию отдельного лекарственного растения.

Евгений Степанович является ученым такого масштаба, которого Время еще при жизни воздвигает на исторический пьедестал!

Пожелаем неутомимому целителю душ и тел долгих лет вдохновенной жизни и труда. Пусть созидает красноречивое добро Евгения Товстухи и утверждается его высшая идея здорового Человека.*

Богдан Ступка и Остап Ступка , Народные артисты Украины.

Евгений Степанович — это народное сокровище знаний по траволечению и фитотерапии. Этот хлебосольный человек — экстраверт никогда и никому не жалел своих неисчислимых советов, рецептов, научных открытий, не таил своего природо- и жизнеутверждающего мировоззрения.

Доктор Товстуха впервые в научной практике озвучил, внедрил и исследовал в одной из своих научных работ такое понятие как «фитоэтнология украинцев», которое представляет украинскую фитотерапию как целостную отрасль народного бытия в разные исторические и доисторические эпохи нашего народа.

Пятидесятилетняя деятельность выдающегося врача стали базой для создания школы Евгения Товстухи, под чье крыло вошли как известные ученые так и медики — неофиты.*

Гарник Татьяна Петровна , Заведующая кафедрой фитотерапии, гомеопатии и биоэнергоинформационной медицины Киевского Медицинского Университета Украинской Ассоциации народной медицины, директор ГП «Комитет по вопросам народной и нетрадиционной медицины МОЗ Украины», доктор медицински

Мировоззрение Евгения Товстухи в нынешнем мире, утратившем связь с основами естественной жизни и экосистемою окружающего мира, в данное время является очень актуальным. Этот доктор-гуманист в совершенстве соединил противоречивые знания и методы традиционной медицины с «дотрадиционными» средствами лечения лекарственными растениями. Сила его знаний не требует дискуссий и сравнений! А в эпоху экологических катаклизмов фитотерапия Евгения Товстухи для человечества — один из немногих способов выжить и сохранить здоровье.*

Богдан Бенюк , Народный артист Украины, лауреат государственной премии им. Т.Г.Шевченко.